Wyzwania nowej kadencji

ZMP i Fundacja Miasto zapraszają na Dni Samorządu Terytorialnego do Warszawy

27 i 28 maja 2024 r. zapraszamy na dwudniową konferencję pn. „Wyzwania nowej kadencji”, podczas której zostaną omówione najważniejsze problemy stojące przed samorządem lokalnym oraz możliwości ich skutecznego rozwiązania.

Serdecznie zapraszamy przedstawicieli miast – prezydentów i burmistrzów – do wspólnego świętowania tego ważnego dnia oraz do dyskusji na temat priorytetów i zadań na rozpoczynającą się kadencję samorządu lokalnego.

Parlamentarny Zespół Samorządowy zaprasza samorządowców, parlamentarzystów i członków rządu na okolicznościowy kongres, który odbędzie się w poniedziałek 27 maja br. w godz. 11.00 – 14.00 w Sali Kolumnowej Sejmu (zaproszenia zostaną wysłane indywidualnie przez organizatorów). Związek Miast Polskich zaprasza uczestników na lunch w Nowym Domu Poselskim.

Natomiast ZMP i Fundacja Miasto zapraszają na konferencję pn.„Wyzwania nowej kadencji” 27 maja po południu o godz. 15.30 w Hotelu Mercure Centrum przy ul. Złotej 48/54. Pierwszy dzień tej konferencji w Dniu Samorządu Terytorialnego będzie okazją do dyskusji z przedstawicielami resortów w trzech blokach tematycznych:

  • reformy planowania przestrzennego w ramach polityki rozwoju,
  • transformacji energetycznej, zielonej transformacji i transportu w KPO,
  • cyfryzacji i cyberbezpieczeństwa.

Konferencja ma charakter otwarty, jednak z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, o udziale zadecyduje kolejność zgłoszeń.

Drugiego dnia, tj. 28 maja, zapraszamy na warsztaty tematyczne.
 Jest to wyjątkowa okazja dla przedstawicieli samorządu, by zgłębić kluczowe zagadnienia i pozyskać aktualne i niezbędne informacje do efektywnego zarządzania i rozwoju naszych miast.

Udział w warsztatach może być szczególnie przydatny dla nowo wybranych burmistrzów i prezydentów. Skupimy się na praktycznych aspektach najnowszych trendów i rozwiązań, które mogą być implementowane na poziomie lokalnym. Spotkanie będzie stanowiło platformę wymiany doświadczeń i nawiązywania wartościowych kontaktów między liderami samorządowymi, co może być nieocenione w kontekście obecnych i przyszłych wyzwań. Warsztaty są odpłatne, co pozwala nam zapewnić najwyższą jakość prowadzonych sesji i odpowiedni dobór doświadczonych ekspertów.

28 maja proponujemy Państwu udział w 2 warsztatach (po 80 minut) spośród poniższych tematów:

  • „Zewnętrzne źródła finansowania rozwoju miast”
  • „Zarządzanie finansami, relacje burmistrza ze skarbnikiem”
  • „Zarządzanie komunalnymi osobami prawnymi”
  • „Partycypacja społeczna – relacje z mieszkańcami
  • „Bilans otwarcia, raport o stanie miasta/gminy, analiza oświaty, analiza finansowa”
  • „Gospodarka odpadami komunalnymi”

Zachęcamy do aktywnego udziału w warsztatach. Zgłoszenia należy dokonać w formularzu zgłoszeniowym.

Program ramowy:
27 maja (poniedziałek):
11.00 – 13.30 
– Dzień Samorządu Terytorialnego w Sejmie i Senacie RP w Sali Kolumnowej Sejmu
13.45 – 15.00 – Lunch z parlamentarzystami w Nowym Domu Poselskim
15.30 – 19.00 – „Wyzwania nowej kadencji” – konferencja dla samorządowców w Hotelu Mercure Centrum
19.30 – Kolacja w Hotelu Mercure Centrum

28 maja (wtorek):
10.00 – 13.00
 – Warsztaty tematyczne prowadzone przez Fundację Miasto Związku Miast Polskich – tematy wybrane przez uczestników – sale Hotelu Mercure Centrum przy ul. Złotej 48/54
13.00
 – Lunch

Aby wziąć udział w konferencji „Wyzwania nowej kadencji” (27.05) i w warsztatach tematycznych (28.05) należy wypełnić formularz zgłoszeniowy.

Rejestracja trwa do 21 maja. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Szczegóły wydarzenia oraz warunki organizacyjne podane zostaną przez ZMP i Fundację Miasto w korespondencji przekazanej na adresy mailowe podane w formularzu zgłoszeniowym.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z p. Pawłem Tomczakiem, tel. 609 090 090 lub mail: pawel.tomczak@zmp.poznan.pl.


Zachęcamy do wspólnej dyskusji na temat priorytetów, możliwości i zadań w obecnej kadencji samorządowej. Spotykamy się 27 i 28 maja w Warszawie!

WIĘCEJ INFORMACJI:

Klauzula RODO – 

https://www.miasta.pl/strefa-dla-miast/dokumenty/1436?locale=pl

Formularz rezerwacji noclegu –

https://www.miasta.pl/strefa-dla-miast/dokumenty/1437?locale=pl

Załączniki:
DST-www
DST-www