Dzień Samorządu Terytorialnego

Wszystkim osobom zaangażowanym w pozytywną zmianę naszych Małych Ojczyzn – samorządowcom i pracownikom samorządów, członkom organizacji pozarządowych, naukowcom, przedsiębiorcom i mieszkańcom – oraz wszystkim którzy tworzyli i tworzą warunki by te zmiany mogły zachodzić składam najserdeczniejsze życzenia – cierpliwości, wytrwałości i satysfakcji. W poniedziałek 27 maja, obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego.

Zapraszam na Święto Samorządu w Parlamencie – transmisja konferencji online będzie dostępna 27 maja od godziny 11.00 na stronie www.sejm.gov.pl

27 maja 1990 r. odbyły się pierwsze po upadku komunizmu wybory do samorządu terytorialnego w Polsce. Po latach ograniczania możliwości działania samorządu w wolnych wyborach zostali wybrani radni miast i gmin. Po 1990 r. samorząd tworzony był od podstaw – miałem możliwość uczestniczyć w tej przełomowej dla Polski zmianie od samego początku. Dzięki temu poznałem wielu niesamowitych ludzi, którym dzisiaj dziękuję. Wszyscy możemy mieć ogromną satysfakcję z ponad 30 lat poświęconych na rzecz samorządu i samorządności. Nie zmarnujmy tego!