Nie śpij, bo Cię przegłosują

Nie śpij bo Cię przegłosują

Gliwice w kampanii profrekwencyjnej

Udział w wyborach parlamentarnych i głosowanie w nich zgodnie ze swoim sumieniem to obywatelski obowiązek i świętowanie demokracji. Nie prześpijmy tego! – nawołują Gliwice, które w ślad za Związkiem Miast Polskich przyłączyły się do gdańskiej kampanii profrekwencyjnej #NieŚpijBoCięPrzegłosują. 

Od wyborów 4 czerwca 1989 roku, które zmieniły bieg historii Polski, minęły 34 lata. Frekwencji w pełni wolnych i demokratycznych wyborach parlamentarnych nie udało się w Polsce pobić od ponad 100 lat. W 1919 roku wyniosła ponad 70 proc. W niektórych okręgach przekraczała nawet 90 proc., a w żadnym z nich nie spadła poniżej 60 proc. W 1989 roku głosowało niewiele ponad 62 proc. obywatelek i obywateli. Potem było już tylko gorzej.

Wybory parlamentarne do Sejmu i Senatu RP odbędą się 15 października. Nie bądźmy bierni – warto na nie pójść z wielu powodów! Przede wszystkim po to, by móc decydować o rzeczach dotykających ważnych sfer naszego życia: zdrowia, oświaty, funkcjonowania lokalnych społeczności. Nie pozbywajmy się tego prawa!

Więcej o szczegółach kampanii profrekwencyjnej na stronie www.niespij.pl