Rola miast w polityce rozwoju Polski

Przed 57. posiedzeniem Senatu odbyło się Posiedzenie Komisji Samorządu i Administracji Państwowej pod nazwą „Rola miast w polityce rozwoju Polski”. Rozpatrzono ustawę o zrównoważonym rozwoju miast, której celem jest uporządkowanie zarządzania rozwojem miast i ich obszarów funkcjonalnych. Przed posiedzeniem odbyła się konferencja prasowa, w której uczestniczyłem jako przewodniczący Komisji Samorządu i Administracji Państwowej wraz z reprezentantami korporacji samorządowych: dyrektorem Biura Związku Miast Polskich Ryszardem Grobelnym oraz sekretarzem m.st. Warszawy i przedstawicielem Unii Metropolii Polskich Maciejem Fijałkowskim.

Więcej szczegółów na temat prac komisji na stronie internetowej Senatu.