Apel do Mieszkańców Gliwic

Szanowni Państwo,

Gliwice, kwiecień 2024 roku

przez lata darzyli mnie Państwo zaufaniem i wsparciem – najpierw przez 26 lat jako prezydenta Gliwic, a od 2019 roku jako senatora Rzeczypospolitej Polskiej. Proszę o zaufanie i wsparcie także teraz, przed wyjątkowo ważnymi wyborami samorządowymi, które zdecydują o przyszłości naszego miasta.

Nasze środowisko skupione w Koalicji Dla Gliwic Zygmunta Frankiewicza popiera w wyborach prezydenta Gliwic mojego wieloletniego współpracownika Mariusza Śpiewoka. Jestem absolutnie przekonany, że jest on najlepiej przygotowany do sprawowania tej funkcji. Sprawdzony w sumiennej i uczciwej pracy na rzecz naszego Miasta, ma odpowiednie kompetencje, gruntowną wiedzę i doświadczenie, aby rzetelnie i odpowiedzialnie sprawować funkcję prezydenta Miasta.

Nasz kandydat jest związany z Gliwicami przez całe dorosłe życie, od studiów na Politechnice Śląskiej przez dwadzieścia lat pracy zawodowej dla gliwickiego samorządu. W 2019 r. doceniając jego kompetencje i pracowitość powołałem go na stanowisko wiceprezydenta Gliwic. Mariusz Śpiewok reprezentuje nowe pokolenie gliwickiego samorządu. W ciągu ostatnich 5 lat udowodnił, że doskonale zna nasze miasto, potrafi nadzorować ważne inwestycje, pozyskiwać fundusze unijne, ma wizję rozwoju Gliwic. Jego program na kolejną kadencję jest jednocześnie ambitny i realny. Jestem pewien, że będzie czerpał z dorobku ostatnich lat i jednocześnie energicznie zarządzał zmieniającym się miastem, aby było najlepszym miejscem do życia.

Według wiarygodnych rankingów Gliwice są w pierwszej dziesiątce najlepiej rozwijających się polskich miast. Tego co osiągnęliśmy zazdroszczą nam nie tylko nasi sąsiedzi, ale też wiele miast z całej Polski. Przed nami kolejne sprawy do rozwiązania, wyzwania z którymi trzeba będzie się zmierzyć i szanse które należy wykorzystać. Dalszy rozwój Gliwic, będzie zależał od jakości samorządu, od kompetencji osoby, której zaufają Państwo w wyborach. Uważam, że warto w nich postawić na sprawdzonego człowieka, który udowodnił, że potrafi zmieniać Gliwice na lepsze.

Samorządność jest filarem demokratycznego państwa. Niestety, nadchodzące wybory samorządowe stały się na naszych oczach kolejną odsłoną partyjnej walki o władzę. Wyraźnie widać, że emocjonalny spór polityczny, który od lat skupia uwagę mediów i dzieli nasze społeczeństwo jest w wielu aspektach jałowy. W zarządzaniu Gliwicami powinny liczyć się wyłącznie kompetencje i lojalność wobec Mieszkańców, a nie partyjna walka o władzę. Gorąco apeluję o oddanie głosu na samorządowca z krwi i kości, na Mariusza Śpiewoka. Idźmy nadal drogą stabilnego i przewidywalnego rozwoju!

Z wyrazami szacunku
Zygmunt Frankiewicz