Uncategorized

Drodzy Gliwiczanie,

Adam Neumann na prezydenta Gliwic

w wyborach, które odbyły się 13 października, zostałem wybrany senatorem RP. Serdecznie dziękuję tym z Państwa, którzy oddali na mnie głos. Wszystkich mieszkańców Gliwic chcę zapewnić, że będę ich reprezentował w parlamencie najlepiej, jak potrafię i rzetelnie pracował dla dobra Gliwic, Śląska i całej Polski. Zapewniam, że będę działał na rzecz silnych i niezależnych samorządów terytorialnych. Uważam bowiem, że tylko autentyczna samorządność jest warunkiem dalszego dobrego rozwoju całego naszego kraju i służy dobru wszystkich jego mieszkańców, niezależnie od tego, jakie mają poglądy i na jakie partie polityczne głosują. Niestety niezależny samorząd terytorialny był w ostatnich latach bezprzykładnie atakowany. Zdecydowałem się na udział w wyborach, aby się temu atakowi przeciwstawić.

Wraz z wyborem do Senatu kończy się moja 26-letnia praca na stanowisku prezydenta Gliwic. Serdecznie dziękuję, że przez tyle lat obdarzaliście mnie Państwo swoim zaufaniem i że wspólnie mogliśmy tak wiele zrobić dla naszej małej ojczyzny, naszych Gliwic. Dla miasta, które ambicją i pracowitością swoich mieszkańców zasłużyło nie tylko na podziw (a czasem być może i zazdrość) sąsiadów, ale również uznanie w całej Polsce. Pełnienie funkcji prezydenta takiego miasta jak Gliwice było dla mnie prawdziwym zaszczytem.

Zgodnie z prawem w ciągu 90 dni od mojego wyboru do Senatu w Gliwicach powinny odbyć się przedterminowe wybory prezydenta miasta. Do tego czasu miastem będzie administrował wyznaczony przez premiera komisarz. Te wybory będą dla naszego miasta równie ważne, jak niedawne parlamentarne dla Polski. Rekordowa, blisko 67% frekwencja w Gliwicach, pokazała, że potrafimy się mobilizować dla dobra Polski. Mam więc nadzieję, że będziemy potrafili się również zmobilizować dla naszego miasta.

Myślę, że zdecydowana większość z nas dostrzega, jak bardzo Gliwice zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat. Żyjemy w pięknym, zasobnym, zadbanym mieście. Wiele zmieniło się na lepsze, ale przed nami kolejne wyzwania. Jestem absolutnie pewien, że właściwą osobą, która najlepiej im sprosta będzie mój wieloletni współpracownik – dotychczasowy zastępca – Adam Neumann, który będzie ubiegał się o poparcie Gliwiczan w przedterminowych wyborach.

Jak wielokrotnie powtarzałem, zarządzałem miastem wraz z zespołem fachowych i kompetentnych współpracowników. W tym gronie wspólnie podejmowaliśmy decyzje i stawialiśmy czoło przeciwnościom. Adam Neumann był moim zastępcą od 2006 r. Przez kilkanaście lat pracy na tym stanowisku zdobył doświadczenie, które jest niezbędne do dobrego zarządzania miastem. Jestem przekonany, że jego doświadczenie, wiedza i kompetencje dobrze przysłużą się Gliwicom, jeśli zdecydujecie się Państwo obdarzyć go zaufaniem. Wiem, że w razie wyboru zamierza kontynuować współpracę z tym sprawdzonym zespołem. Ja również deklaruję swoje wsparcie i wszelką pomoc.

Gorąco apeluję o udział w wyborach prezydenta miasta i o oddanie głosu na Adama Neumanna. To co wspólnie osiągnęliśmy, można bardzo szybko roztrwonić, utopić w partyjniactwie. Nie dopuśćmy do tego, wybierzmy sprawdzoną, doświadczoną osobę, która jest w stanie zagwarantować dobrą przyszłość dla naszego miasta.

Gliwice, listopad 2019 r.

Z poważaniem
Zygmunt Frankiewicz